Манчестер јунајтед – Астон Вила, најзанимљивији догађаји и реакција након што су Марсијал и Фернандес постигли гол у победи од 2-1

Манчестер јунајтед против Астон ВилеМанчестер јунајтед против Астон Виле

Манчестер јунајтед против Астон Виле: Манчестер јунајтед је победио Астон Вилу са 2-1 у узбудљивој утакмици на Олд Трафорду. Тријумф имплицира да је Јунајтед тренутно непоражен у последњих 10 утакмица Премијер лиге, добијајући 26 поена од потенцијалних 30 да би довео до победника док се ближи дуел на Енфилду 17. јануара.

Јоинед је унео четири побољшања са стране која је почела против Вулвса у последњем колу 2020, са Алексом Телесом, Мејсоном Гринвудом, Немањом Матићем и суспендованим Единсоном Каванијем који су изашли, а Луком Шоом, Скотом Мектомејем, Фредом и Ентонијем Марсијалом ушли.

Ван-Бисака је био непотпун да би се изједначио за Вилино изједначење пошто је искључио на мртву лопту пре него што је Бертран Траоре постигао гол, али је вођство Јунајтеда поново успостављено накратко касније, пошто је Бруно Фернандес променио тачку након фаула над Полом Погбом.

Имање је стајало чврсто упркос раном нападу и касније је повукло линију испод њега, док је Џон Мекгин у дванаестом тренутку затворио после вожње спречио одбрану Давида де Хее што је покренуло госте у живот.

Менор је показао све знаке своје стране у серији од пет утакмица без пораза и ограничио Јунајтед на ударце са дистанце, док су Фред и Пол Погба били неуспешни у покушајима да преузму активност.

У сваком случају, оснажујућа игра Јунајтеда је надокнађена пет минута пре распона када је Погба испоручио Арона Ван-Бисаку, а Марсијал је отишао толико далеко до свог другог класног циља у периоду од веселог центаршута десног бека након што је Мингс пропустио да очисти.

Манчестер јунајтед против Астон Виле

Естате је пронашао квалитет у последњој трећини који им је избегао у главном периоду док су јурили за изједначење од самог почетка у наредном полувремену.

Оли Воткинс је то практично пренео у року од седам минута након поновног старта са прекораченим ударцем главом преко циља, али је Де Хеа постигао шокантан опоравак и закачио га преко пречке пре него што је Анвар Ел Гази из структуре ударио из волеја преко гола Јунајтеда.

Притисак Виле, коначно, рекао је недуго пре сата када је брзи слободан ударац довео Грилиша иза високог нивоа Ван-Бисаке. Његов центаршут је открио Траореа равно на задњој стативи и он је узео додир за контролу пре него што је завршио поред Де Хеа и Магуиреа на циљној линији.

Било је близу да је Вила заслужила, али је изједначење ишло испод три минута, јер је Вила талентована Јунајтеду пружила прилику да поново успостави своје вођство. Даглас Луиз је незграпно пресекао Погбине пете на територији, дајући Фернандесу казну коју је клинички распоредио у угао базе.

Заостајање је само додатно ојачало Вилу и могли су да изједначе за следећи пут, а ипак су последњи пут били слободни од Ван-Бисаке који је одузео лопту на сличан начин док је Ел Гази отишао чак до куће на задњој стативи, пре него што је Де Хеа погодио Холанђанин ударац из тесне тачке у гостима.

Јоинед је реаговао и требало је да стави сунце између себе и Вилу, међутим, Погба је преусмерио убачени центаршут Луке Шоа у инчима ширине, а Рашфорд је послао гребање преко једне или друге стране Мартинеза вешто пребацујући Фернандесов ударац на пречку.

Јоинед се умало побринуо за њихову неправду када је Мингс надмудрио Магвајера да би стигао до Кешовог екстравагантног центаршута из слободног ударца, али је командант Виле ударио главом узнемирујуће широко.

Кешова намера на дуге стазе била је преокренута касно пре него што је значајан квадрат Ерика Бејлија спречио заменика Дејвиса да зграби поен Вили у надокнади времена док је Јунајтед видео тријумф који је започео ватрене фестивале на терену на звиждуку на пуно радно време.